Czy też borykasz się z twardą wodą w łazience? Żółty osad w prysznicu, białe pranie już nie jest białe po kilku praniach, a na bateriach i słuchawce prysznicowej pojawił się brzydki osad? To wszystko spowodowane jest twardą wodą.

 

 

Kąpiel w twardej wodzie

 

Przez twardą wodę w domu lub mieszkaniu osadza się kamień wszędzie gdzie może. Ścianki od prysznica już nie są przeźroczyste, a zamian mamy trudną do wyczyszczenia mleczną pokrywę kamienia, która wygląda jakbyśmy nie sprzątali latami. Bateria w miejscu ujścia wody powoli zakleja się kamieniem i zmniejsza przepływ. Tak samo dzieje się ze słuchawką prysznicową lub deszczownicą. Małe otwory jeszcze szybciej reagują na pojawiający się osad. Na początku woda z otworów leci w inną stronę aż do jego zamknięcia. Uciążliwy jest również zapach jaki ulatnia się przede wszystkim tuż po puszczeniu wody.

 

W czyszczeniu baterii ścianek, płytek ściennych i podłogowych mogą pomóc środki przeciw osadowi kamienia oraz niepokonany ocet. Trzeba się przy tym jednak napracować. Wiele osób korzysta ze ściągaczki do wody tuż po skończonym prysznicu aby szyby pozostały czyste na dłużej. Chyba każdy się zgodzi, że jest to uciążliwe.

 

 

Czyste pranie o nieprzyjemnym zapachu

 

Kiedy próbujesz różnych proszków do prania, a ubrania w dalszym ciągu tuż po wyjęciu z pralki mają nieprzyjemny zapach. Warto wtedy zastanowić się nad rozwiązaniem problemu twardej wody. W przypadku prania oczywiście możemy kupować płyny zmiękczające poprawiające jakość prania i zapach. W jakimś stopni rozwiązuje to problem jednak koszty zakupu takich płynów są zdecydowanie większe niż filtry zmiękczające wodę.

 

 

Możliwe sposoby zmiękczania wody

 

Istnieją filtry podłączane między baterią, a słuchawką prysznicową lub między baterią, a deszczownicą. Są łatwe w podłączeniu i istnieją również w kolorze chromu by nie rzucały się w oczy. Użyteczność maksymalnie do pół roku.

Do pralki są takie same filtry o większym przyłączu 3/4", które wystarcza na około pół roku.

Jeśli jednak mamy możliwość filtracji wody na całe mieszkanie lub dom, zalecamy to zrobić. Zdecydowanie lepiej robić to kompleksowo.

 

 

 

Twarda woda w łazience

17 marca 2020

Termo-Instalplast

 22 750 31 62

sklep@kotlownie.com

05-500 Chyliczki, Moniuszki 1

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!